Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

120 godina DVD-a Feričanci

DVD Feričanci preksinoć je održao 120. redovitu izvještajnu godišnju skupštinu kojoj su uz vatrogasce bili nazočni brojni ugledni gosti – predstavnici Općine,  Župe i Vatrogasne zajednice Našice, kolege vatrogasci iz brojnih slavonskih Dobrovoljnih vatrogasnih društava te predstavnici institucija, gospodarskih subjekata te udruga s feričanačkog područja.

Predsjednik DVD-a Feričanci Stjepan Žiha je, pozdravljajući nazočne, izvijestio da će svečana proslava 120. obljetnice DVD-a biti upriličena 3. srpnja. Podnoseći izvješće o radu, tajnik Marko Špehar podsjetio je na ulogu Društva u životu Feričanaca te je izvijestio da su članovi u prošloj godini, radili na uređenju garaže, doma i okoliša doma,  kao i na uređenju terena za vatrogasne vježbe. Zapovjednik DVD-a Feričanci  Stjepan Jutriša izvijestio je o požarima i intervencijama te uspjesima društva na  natjecanjima. Istaknuo je da je i u ovoj , slavljeničkoj godini, uz prigodnu proslavu, u planu daljnje školovanje kadrova i nabavka nove opreme.