Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Godišnja skupština feričanačkih voćara

U Feričancima je održana godišnja skupština Udruge vinogradara, voćara, povrtlara i cvjećara. O aktivnostima u prošloj godini izvijestio je predsjednik Damir Završki. Istaknuo je da su tijekom cijele godine  organizirana redovna predavanja,  upriličena je proslava 10. obljetnice Udruge, a u suradnji s Feravinom  organizirano je ocjenjivanje vina. Prošla je godina, napomenuo je Završki, godina u kojoj je bilo najviše zaprimljenih uzoraka vina, koja su bila najkvalitetnija do sada.

 

Iz prošle godine izdvojio je i sudjelovanje na izložbama Vinokap i Dani jabuka u Đakovu te na planinarskom sletu “Kroz šume i vinograde”. Udruga je nastavila i s edukacijom članova;  u prošloj godini 9 članova završilo je tečaj za vinara. Ukupno, u proteklih 10 godina, tečaj su uspješno završila 54 člana Udruge. Budući da je Ud ruga proslavila 10. obljetnicu, tim eć povodom ove godine biti izdana brošura u kojoj će članovi predstaviti svoj desetogodišnji rad – rekao je Damir Završki. Uspjeh u radu članovima Udruge poželjeli su općinski čelnici Antun Glavaš i Mirko Jurčević te predstavnici Udruge voćara i vinogradara iz Našica kao i predstavnici udruga koje djeluju u Feričancima.